Η Ομάδα Μας
DOMAINE AGROVISION
Κρασιά Ιερισσού
Γνωρίστε την ομάδα των ειδικών μας, οι οποίοι διασφαλίζουν την ποιότητα των κρασιών μας.
Διευθυντής
Άγγελος Ζαμάνης
Γεννήθηκε το 1985 στη Θεσσαλονίκη και μεγάλωσε στη Μεγάλη Παναγιά της Χαλκιδικής, σε απόσταση μόλις 20 λεπτών από το οινοποιείο. Είναι χημικός, με μεταπτυχιακό στη χημική βιομηχανία και δίπλωμα οινοποιίας από το ΑΠΘ. Από το 2017 είναι διευθυντής του Domaine Agrovision.
Το αγαπημένο του σύνθημα: “Το κρασί είναι ένα από τα πιο πολιτισμένα πράγματα στον κόσμο.”
Έρνεστ Μίλερ Χέμινγουεϊ
Ενώ υπάρχουν αμπελώνες με παρόμοια φυσιολογικά συστατικά, η ομάδα του Domaine Agrovison αποτελείται από παθιασμένους ανθρώπους που αγαπούν αυτό που κάνουν.
Μια Ομάδα
Γνωρίστε τους ειδικούς
ΒΟΗΘΟΣ ΑΜΠΕΛΟΥΡΓΟΥ
Artan Hoxhallary
Το παλαιότερο μέλος της ομάδας Domaine Agrovision. Ακούραστος, αδιάκοπος, η “Κολώνα” της εταιρείας. Έμπειρος αμπελουργός, είναι ο πατέρας των αμπελώνων και το δεξί χέρι του γεωπόνου.
Το σύνθημά του: “Το καλό κρασί γίνεται στον αμπελώνα”.
Βοηθός οινοποιου
Άγγελος Λ. Συρόπουλος
Το νεότερο, πιο χαμογελαστό και πιο ενεργό μέλος της ομάδας του Domaine Agrovision, γεννήθηκε το 1994 στην Ιερισσό της Χαλκιδικής, ήταν από τους πρώτους που εργάστηκε στο έργο του οινοποιείου και έκτοτε υπήρξε η καρδιά του.
Το σύνθημά του: “Το κρασί φέρνει στο φως όλα τα κρυμμένα μυστικά της ζωής.” -Οράτιος